VEKA ALPHALINE

Je to první systém profilů s konstrukční hloubkou 90 mm, který se vyrábí sériově.

Tímto je splněn nejdůležitější současný požadavek investorů – minimalizovat energetickou spotřebu budovy.

Kombinace klasického designu a efektivní tepelné izolace přispívá k tomu, že tento systém zásadně předbíhá dostupná stávající řešení. Technologicky dokonale provedený systém tří těsnění s prostředním těsněním účinně chrání před chladem, vlhkostí a nekontrolovaným pohybem vzduchu. Zcela nově navržená 6komorová geometrie profilů Alphaline již v základní verzi zajišťuje dokonalé izolační parametry. Kromě toho lze doplnit profily okenního rámu zateplovacím klínem, který navíc zvyšuje standard tepelné izolace. Další předností systému Alphaline je jeho technická kompatibilita se systémy VEKA s konstrukční hloubkou 70 mm.

SPECIFIKACE VÝROBKU:

1. Systém s konstrukční hloubkou 90 mm a 6komorovou geometrií.
2. Možnost použití prosklení o tloušťce 24–50 mm.
3. Dokonalé parametry tepelné izolačnosti již při použití prosklení 24 mm.
4. Součinitel prostupu tepla Uw dosahující dokonce až 0,9 W/m²K při použití trojího prosklení a zateplovacího klínu vyplňujícího komoru.
5. Tloušťka stěn profilu splňující nejvyšší standardy RAL – „Třída A“ (PN-EN 12608).
6. Trojí systém těsnění s prostředním těsněním zajišťující dokonalou těsnost, zvukovou a tepelnou izolaci. Šedé těsnění továrně montované během extruze, lze jej spojovat svařováním.
7. Ocelové vyztužení známé ze 70milimetrových profilů zajišťuje statickou stabilitu a dlouhodobou funkčnost.
8. Elegantní design s klasickou optikou a vyváženým poměrem navazující na profily Softline. Celková nízká boční výška profilů křídla a rámu činící 118 mm zajišťuje větší plochu skla a dokonalé prosvětlení interiéru.
9. Spolehlivá montáž kování do křídla a rámu přes několik stěn profilu.
10. Navíc lze připevňovat nosné prvky kování v ocelovém vyztužení.
11. Použití stejného počtu kování jako u 70milimetrových systémů.
12. Dostupnost široké škály kompatibilních spojovacích a doplňovacích prvků ze 70milimetrových profilových systémů VEKA.