VEKA EFECTLINE

Efectline je první 5komorový systém z profilů VEKA určený pro komerční bytovou a kancelářskou výstavbu.

Konstrukce byla přizpůsobena atmosférickým podmínkám převládajícím v České republice, včetně průměrných teplot a síly větru. Bylo dosaženo profilu, který zajišťuje v našich podmínkách nutnou tepelnou a zvukovou izolaci, při příznivé nákupní ceně. Efectline je tedy po všech stránkách ekonomické řešení jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém výhledu.

Tento typ okna se vyrábí pouze v bílé, základní barvě.

Efectline má také 70milimetrovou konstrukční hloubku (čili šířku okenního rámu) a samozřejmě splňuje parametry normy PN EN 12608 pro profily třídy A, včetně tloušťky vnějších stěn 2,8–3,2 mm. Je vybaven pevným ocelovým vyztužením o tloušťce 1,5 mm (v profilu rámu ocelové uzavřené vyztužení, v profilu křídla otevřené vyztužení), což dodává oknům nutnou stabilitu a dovoluje ohýbat profily do oblouku a spolehlivě připevnit kování. Používá se standardní kování. Profil má dvoje koextrudovaná rámová těsnění se speciální konstrukcí a dvoje oboustranná koextrudovaná zasklívací těsnění. Všechna těsnění jsou v černé barvě. Výška profilového systému rámu a křídla činí celkem pouze 109 mm (včetně zasklívacího těsnění s výškou 18 mm), a tedy takto získaná velká plocha skel umožňuje prosvětlit interiér.

Další předností systému Efectline je jeho technická kompatibilita s jinými systémy VEKA s konstrukční hloubkou 70 mm – včetně systému Perfectline, což umožňuje mj. realizovat balkónové 2křídlové dveře v kombinovaných systémech.

SPECIFIKACE VÝROBKU:

1. Systém s konstrukční hloubkou 70 mm a 5komorovou geometrií.
2. Tloušťka vnějších stěn profilu 2,8–3,2 mm, což splňuje nejvyšší standardy RAL – „Třída A“ (PN-EN 12608).
3. Koextrudovaná vnější těsnění se speciální konstrukcí chrání proti pronikání studeného vzduchu a vlhkosti.
4. Ocelové vyztužení známé z jiných ověřených 70milimetrových profilů, zajišťující statickou stabilitu a dlouhodobou funkčnost.
5. Elegantní design s vkusnou a klasickou optikou Perfectline.
6. Velmi nízká celková boční výška profilů křídla a rámu činící 109 mm zajišťuje větší plochu skla a dokonalé prosvětlení interiéru.
7. Spolehlivá montáž standardního kování do křídla a rámu.
8. Dostupnost široké škály kompatibilních spojovacích a doplňkových prvků ze 70milimetrových profilových systémů VEKA Perfectline.
9. Kování MACO MULTI-MATIC.
10. Podparapetní lišta s těsněním. Usnadňuje montáž vnitřních a vnějších parapetů a zaručuje dodatečnou tepelnou izolaci.